O wiosce

Zapraszamy do przeżycia niezapomnianej przygody w naszej wiosce!

 

DLA KOGO?

Zapraszamy:
– grupy zorganizowane ze szkół, przedszkoli, świetlic, grup harcerskich, itp.
– turystów indywidualnych w każdym wieku.

 

KIEDY?

Sezon trwa co roku od 20. kwietnia do końca roku szkolnego.
W pierwszych tygodniach lipca jesteśmy otwarci na wizyty grup zorganizowanych z kolonii, półkolonii, obozów, itp.
Wycieczki przyjmujemy od poniedziałku do piątku w trzech blokach programowych: 8.30-11.00    11.30-14.00    14.00-16.30

 

CO MOŻNA ZOBACZYĆ?

Na całość wioski składa się osiem namiotów tipi, indiański grobowiec, namiot wojskowy z epoki wojny secesyjnej, tor przeszkód, plac zabaw, zagroda danieli, zagroda z koniem oraz zookącik. Nasza bogata wystawa obejmuje własnoręcznie wykonane sprzęty i misternie zdobione rękodzieło indiańskie zrobione z tradycyjnych surowców, którymi posługiwali się Indianie w dawnych czasach. Nie zabraknie więc skór, kości, kolców igłozwierza, piór i szklanych koralików. Tradycyjne stroje, tomahawki, broń, lalki indiańskie, czy torebki, to tylko niewielki fragment naszej wystawy, którą gromadziliśmy przez wiele lat.

 

CO MOŻNA PRZEŻYĆ?

Zwiedzanie to nie wszystko! Na dzieci czekają liczne zabawy indiańskie, takie jak strzelanie z łuku, rzut włócznią, wyścigi mustangów, czy tor przeszkód. Na terenie wioski znajduje się także zookącik, w którym nasi mali goście będą mogli pobawić się ze zwierzętami oraz zagrody z koniem i danielami.

U Indian nie istniało słowo pisane, a wszystkie historie, mity, wierzenia przekazywane były drogą ustną za pomocą legend i opowiadań. Nie inaczej jest u nas. Dzieci będą miały możliwość wysłuchania indiańskiej legendy przy akompaniamencie indiańskiego fletu.

Program dostosowujemy do wieku i możliwości uczestników!

Dla starszych dzieci proponujemy pakiety rozszerzone. Więcej TUTAJ.

 

JAK SIĘ UBRAĆ?

Całość zajęć odbywa się pod gołym niebem, na trawie, dlatego uczestników prosimy o zaopatrzenie się w odpowiedni do warunków strój- w razie niepogody kurtki przeciwdeszczowe oraz kalosze (mokra trawa!). Pamiętajmy, że dzieci podczas zabawy na świeżym powietrzu mogą się pobrudzić, dlatego preferujemy luźne ubiory.

W razie niepogody zajęcia odbywać się będą pod zadaszeniem, dlatego żadna pogoda nam niestraszna! Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa przygotowaliśmy bardzo duży namiot tipi, w którym może się schować cała grupa, a w razie zimna można rozpalić ognisko.