ATRAKCJE W REGIONIE

Odwiedziny w naszej wiosce indiańskiej mogą być okazją do zapoznania się z atrakcjami znajdującymi się w naszej okolicy.

Sama miejscowość Tworków ma bogatą historię i znajdują się w niej godne uwagi zabytki. Praktycznie naprzeciwko naszego skansenu znajduje się budynek starego młyna gospodarczego z 1914 roku, który jest czynny do dzisiaj i świadczy usługi dla okolicznej ludności. Od wioski do ruin zamku rodziny Saurma-Jeltsch dzieli nas tylko 10 minutowy spacer piękną aleją nad stawem Trzeciok. Ruiny zamku są otwarte dla zwiedzających codziennie. Od zamku niedaleko jest do kościoła parafialnego pw. Św. Piotra i Pawła, który nazwany został perłą śląskiego baroku, a zobaczyć w nim można, oprócz bogato zdobionego wnętrza, kolekcję pięknie odrestaurowanych sarkofagów należących członków rodziny Reiswitz, ówczesnych właścicieli zamku.

Osoby lubiące czynny wypoczynek zapraszamy do skorzystania z licznych ścieżek rowerowych przecinających gminę Krzyżanowice oraz gminy sąsiedzkie. W okresie letnich wakacji w Tworkowie działa basen, który chętnie odwiedzają nie tylko miejscowi. A jeśli ktoś szuka mocniejszych wrażeń, zapraszamy na spływ kajakowy Meandrami Odry!

Inne atrakcje godne polecenia w regionie:

– zamek piastowski w Raciborzu,

– raciborskie muzeum z prawdziwą mumią egipską,

– rezerwaty przyrody Wielikąt oraz Łężczok,

– Arboretum Bramy Morawskiej z ścieżkami dydaktycznymi i mini-zoo,

– kolejka wąskotorowa w Rudach Wielkich,

– klasztor cystersów oraz park krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich,

– Aquapark w Gorzycach

– średniowieczne grodzisko Golęszyców w Lubomii,

– fortyfikacje z okresu 2 wojny światowej w Darkovickach, CZ.

– liczne zamki i pałace na polsko-czeskim pograniczu,

– ZOO Ostrava, CZ.